Jste zde: orlenunipetrol.cz > CZ/  O nás/  ORLEN Skylight Akcelerátor/  Účinná výroba energie s nízkými emisemi
Velikost textu:  A AA
Účinná výroba energie s nízkými emisemi
Řízení a snižování emisí CO2

  • ​Hledáme řešení, které umožňuje udržitelné využití oxidu uhličitého v rafinérské nebo petrochemické výrobě. Řešení by mělo být v souladu se stávajícími předpisy a přispívat ke snižování uhlíkové stopy našich výrobků. Zejména důležité je pro nás snížení emisí při výrobě syntetických paliv RFNBO v souvislosti se směrnicí RED III.

Inovativní technologie skladování energie

  • Hledáme nová řešení v oblasti skladování elektřiny, tepla a vodíku s vysokou účinností a stabilitou. Zajímají nás zejména produkty, které jsou kompatibilní s obnovitelnými zdroji energie. Mimo to nás také zajímají inteligentní systémy řízení skladované energie.

Snížení spotřeby elektrické energie v průmyslových závodech

  • Hledáme řešení, pomocí kterých je možné snížit spotřebu elektrické energie v různých provozních oblastech petrochemických a rafinérských závodů, jako je provoz technologických zařízení (včetně čerpadel a kompresorů), osvětlení, řízení spotřeby energie atd.

Nástroj pro předpovídání produktivity obnovitelných zdrojů na základě údajů o počasí

  • Hledáme řešení pro předpověď produktivity fotovoltaických panelů a větrných turbín na základě meteorologických údajů.

Využití odpadního tepla a nízkoteplotního výrobního tepla

  • V rámci skupiny ORLEN hledáme řešení pro nakládání s odpadním teplem nebo nízkoteplotním výrobním teplem, které by bylo schopno přinést ekonomické výhody nebo zlepšit efektivitu procesů. Rádi bychom našli technologie, které umožní přeměnu odpadního tepla na užitečné médium nebo jiný obchodní přínos. V oblasti petrochemie a rafinerií máme k dispozici řadu zdrojů tepla, včetně tepla z kondenzátu (70-120 °C), nízkotlaké páry blízké atmosférickému tlaku a tepla z uhlovodíkových proudů (60-100 °C). Jsme otevřeni různým řešením, jako jsou výměníky tepla, tepelná čerpadla, ORC a další.

 
 

Značky Skupiny UNIPETROL