Jste zde: orlenunipetrol.cz > CZ/  Média/  Tiskové zprávy/  Oprava pamětihodností, dětský den, nové lavičky i vybavení pro dobrovolné hasiče. Skupina ORLEN Unipetrol darovala 27 městům a obcím čtyři miliony korun.
Velikost textu:  A AA
Oprava pamětihodností, dětský den, nové lavičky i vybavení pro dobrovolné hasiče. Skupina ORLEN Unipetrol darovala 27 městům a obcím čtyři miliony korun.

31-07-2023  

Skupina ORLEN Unipetrol v rámci podpory rozvoje a životních podmínek v oblastech, kde má své výrobní závody, poskytla čtyři miliony korun dvaceti sedmi obcím a městům v Ústeckém a Středočeském kraji. Finanční dary obce a města využijí na dobročinné účely, které zlepší kvalitu života místních obyvatel, události pořádané radnicí nebo veřejné vyžití obyvatel. Dary budou konkrétně využity například k podpoře kulturních a společenských akcí, nákupu vzdělávacích prvků pro mládež, modernizaci vybavení pro dobrovolné hasiče nebo rekonstrukci místních pamětihodností. V loňském roce skupina ORLEN Unipetrol na projekty v oblasti společenské odpovědnosti vynaložila více než 25 milionů korun. 

„Dlouhodobě podporujeme projekty, které přispívají k rozvoji místních komunit a zlepšování životních podmínek v regionech, ve kterých působíme. Letos obce a města, kterým darujeme celkem čtyři miliony korun, využijí získané prostředky zejména na podporu kulturních a společenských akcí pro místní obyvatele. Dary ale budou využity také například na vzdělávací akce pro mládež, nákup vybavení pro dobrovolné hasiče, modernizaci veřejného prostoru, nebo na opravy památek. Podpora měst a obcí v okolí našich výrobních závodů je pro nás za velmi důležitá, žije v nich většina našich zaměstnanců, kterým chceme být dobrým sousedem.“ shrnuje Katarzyna Woś, místopředsedkyně představenstva skupiny ORLEN Unipetrol.

Mezi obce, které v letošním roce skupina ORLEN Unipetrol finančně podpoří, patří Brandov, Český Jiřetín, Klíny, Louka u Litvínova, Mariánské Radčice, Nová Ves v Horách, Želenice, Chvatěruby, Úžice, Kozomín, Zlončice, Zlosyň, Obříství, Kly, Tišice, Tuhaň a Kojetice. Mezi podpořená města patří statutární město Most, Litvínov, Meziboří, Hora Svaté Kateřiny, Horní Jiřetín, Lom, Osek, Kralupy nad Vltavou, Veltrusy a Neratovice.

Společenská odpovědnost je ve skupině ORLEN Unipetrol jednou z priorit pro budování plánu udržitelného podnikání. Společně s dary skupina pořádá také pravidelné Dobrovolnické dny, při kterých zaměstnanci pomáhají neziskovým organizacím. Podpořit zlepšení životní úrovně v okolí výrobních areálů mohou také sami zaměstnanci během celého roku prostřednictvím přihlášení vlastních dobrovolnických projektů v rámci interní platformy komUNIta. ORLEN Unipetrol pak na tyto dobrovolnické aktivity poskytne finanční podporu.  Během tří let trvání programu dobrovolníci z řad zaměstnanců již zrealizovali 97 aktivit, při kterých 160 dobrovolníků odpracovalo téměř 2400 hodin. Díky komUNItě se tak podařilo zrenovovat veřejná místa ve městech a obcích v blízkosti výrobních závodů, vytvořit zábavný program pro děti a seniory, vybavit prostory neziskových organizací a mnoho dalších. Zaměstnanci také již od roku 2011 každoročně přispívají do zaměstnanecké sbírky Splněná přání, z které jsou výtěžky posílány na podporu neziskovým organizacím v okolí výrobních závodů. Celkový výtěžek z příspěvků zaměstnanců pak skupina zdvojnásobí. Za dobu konání sbírky tak skupina neziskovým organizacím poskytla přes čtyři miliony korun.

 
 

Skupina ORLEN Unipetrol je největší rafinérskou a petrochemickou společností v Česku. Zaměřuje se na zpracování ropy a na výrobu, distribuci a prodej pohonných hmot a petrochemických produktů – zejména plastů a hnojiv. Ve všech těchto oblastech patří k významným hráčům na českém i středoevropském trhu. Do skupiny ORLEN Unipetrol spadají rafinérie a výrobní závody v Litvínově a Kralupech nad Vltavou, společnost Paramo v Pardubicích, neratovická společnost Spolana, otrokovická společnost REMAQ a dvě výzkumná centra v Litvínově a Brně. Součástí ORLEN Unipetrolu je i síť čerpacích stanic ORLEN Benzina v Česku a síť ORLEN na Slovensku a v Maďarsku. V roce 2005 se ORLEN Unipetrol stal součástí skupiny ORLEN, která je největší multi-energetickou společností ve střední Evropě. ORLEN Unipetrol zaměstnává téměř 6 000 lidí a je aktivní v oblasti společenské odpovědnosti. Svou pozornost věnuje iniciativám zaměřeným na kultivaci a podporu udržitelného rozvoje, vzdělávání, místních komunit a životního prostředí.

Kontakt: Pavel Kaidl, tiskový mluvčí, telefon: +420 736 502 520, e-mail: pavel.kaidl@orlenunipetrol.cz​


« zpět

 
 
 

Značky Skupiny UNIPETROL