Jste zde: orlenunipetrol.cz > CZ/  Média/  Tiskové zprávy/  Skupina ORLEN Unipetrol rozšířila nabídku na expedičních terminálech v Pardubicích a Litvínově
Velikost textu:  A AA
Skupina ORLEN Unipetrol rozšířila nabídku na expedičních terminálech v Pardubicích a Litvínově

14-04-2022  

Největší tuzemská rafinérská a petrochemická skupina ORLEN Unipetrol od března rozšířila nabídku na svých expedičních terminálech. Vysokooktanový benzín Super Plus je nyní nově dostupný na terminálu Parama v Pardubicích a do nabídky silničního terminálu v Litvínově byl doplněn letecký petrolej Jet A1.

„Super Plus jsme vyvinuli s důrazem na vyšší výkon a efektivnější spalování. Tento vysokooktanový benzín má minimálně 100 oktanů a neobsahuje přímé mísení biolihu, ale šetrné ETBE (ethyltercbutylether) mající pozitivní vliv na výkon motoru. Nyní reagujeme na stále zvyšující zájem a Super Plus zařazujeme rovněž do nabídky expedičního terminálu Paramo. Díky tomu kompletujeme nabídku pardubického terminálu, který nyní nabízí kompletní sortiment pohonných hmot včetně aditivace. Zároveň pokračujeme v modernizaci tamního skladu za více než 70 milionů korun, abychom zajistili spolehlivý výdej paliv poblíž páteřní trasy D35,“ uvedl Jiří Winkelhöfer, ředitel velkoobchodního prodeje skupiny ORLEN Unipetrol.

Rozšířena byla rovněž nabídka silničního expedičního terminálu v litvínovské rafinérii, kde je nově dostupný letecký petrolej Jet A1. „Významnou část spotřeby leteckého petroleje sice pokrývá Letiště Václava Havla v Praze, ale máme celou řadu menších klientů, kteří nyní mohou využít odběry autocisternami přímo v Litvínově. Celosvětová pandemie covid-19 sice způsobila útlum letecké dopravy a tím pádem také citelné snížení spotřeby leteckého petroleje, ale od začátku letošního roku nastává postupné oživování poptávky, na které reagujeme otevřením nové distribuční cesty. Těší mě, že naše rafinérie v Litvínově a Kralupech nad Vltavou jsou spolehlivými výrobci leteckého petroleje pro všechny klienty v čele s Letištěm Václava Havla, ale i pro další zákazníky či Správu státních hmotných rezerv České republiky,“ uzavřel Jiří Winkelhöfer.
Bližší informace o všech palivových produktech: www.orlenunipetrol.cz/cs/NabidkaProduktu/RafinerskeProdukty​ nebo e-mailem paliva@orlenunipetrol.cz.

                     


Skupina ORLEN Unipetrol je největší rafinérskou a petrochemickou společností v Česku. Zaměřuje se na zpracování ropy a na výrobu, distribuci a prodej pohonných hmot a petrochemických produktů – zejména plastů a hnojiv. Ve všech těchto oblastech patří k významným hráčům na českém i středoevropském trhu. Do skupiny ORLEN Unipetrol spadají rafinérie a výrobní závody v Litvínově a Kralupech nad Vltavou, společnost Paramo v Pardubicích, neratovická společnost Spolana a dvě výzkumná centra v Litvínově a Brně. Součástí ORLEN Unipetrolu je i síť čerpacích stanic Benzina ORLEN v Česku a na Slovensku. V Česku Benzina ORLEN provozuje 424 stanic a je největším řetězcem. Skupina ORLEN Unipetrol patří mezi největší firmy v České republice a zaměstnává bezmála 5 000 lidí. V roce 2005 se ORLEN Unipetrol stal součástí skupiny ORLEN, která je největším zpracovatelem ropy ve střední Evropě. Skupina ORLEN Unipetrol je aktivní v oblasti společenské odpovědnosti. Svou pozornost věnuje iniciativám zaměřeným na kultivaci a podporu udržitelného rozvoje, vzdělávání, místních komunit a životního prostředí. 

Kontakt: Pavel Kaidl, tiskový mluvčí, telefon: +420 736 502 520, e-mail: pavel.kaidl@orlenunipetrol.cz

 
​​

« zpět

 
 
 

Značky Skupiny UNIPETROL