Jste zde: orlenunipetrol.cz > CZ/  Média/  Tiskové zprávy/  ORLEN Unipetrol je druhým nejlepším zaměstnavatelem v Ústeckém kraji
Velikost textu:  A AA
ORLEN Unipetrol je druhým nejlepším zaměstnavatelem v Ústeckém kraji

31-05-2022  

Rafinérská a petrochemická skupina ORLEN Unipetrol si z krajského kola soutěže Zaměstnavatel roku 2022 odnáší stříbrnou medaili. Druhé místo v letošním ročníku soutěže o nejlepšího zaměstnavatele v Ústeckém kraji představuje oproti loňskému roku zlepšení o jednu příčku. 

Společnost ORLEN Unipetrol znovu potvrdila, že péče o zaměstnance – jen v Ústeckém kraji jich pracuje přes  2600 z celkových více než 5000 – je pro ni dlouhodobou prioritou. Dvacátý ročník nezávislého hodnocení Zaměstnavatel roku mezi sebou porovnával společnosti v České republice z pohledu lidských zdrojů s cílem ocenit firmy s výborným přístupem ke svým zaměstnancům. Po vyhlášení nejlepších podniků v jednotlivých regionech bude následovat celostátní finále. Součástí oceněné personální strategie ORLEN Unipetrolu je kromě péče o zaměstnance také intenzivní podpora českého školství a vzdělávání. 

„Přestože procházíme velmi náročným obdobím, kdy musíme čelit řadě nepříznivých událostí s globálními dopady, se nám daří neustále zlepšovat péči o naše zaměstnance, jimž aktivně pomáháme jak v profesním, tak i v osobním rozvoji. Tuto skutečnost potvrzuje i letošní druhé místo v regionálním kole prestižní nezávislé soutěže Zaměstnavatel roku. Tohoto výsledku si nesmírně vážíme a současně je pro nás velkou motivací k dalšímu úsilí v personální oblasti,“ říká Michał Chmiel, personální ředitel skupiny ORLEN Unipetrol, který osobně převzal ocenění na oficiálním vyhlášení výsledků v Liběchově. 

„ORLEN Unipetrol patří již řadu let mezi oceňované společnosti v soutěži Zaměstnavatel roku a v letošním roce se rafinérské a petrochemické skupině podařilo svou pozici meziročně ještě více upevnit,“ vysvětluje ředitel Pavel Hulák z pořádajícího Klubu zaměstnavatelů a dodává: „ORLEN Unipetrol nejenže ve většině ukazatelů výrazně převyšuje obvyklou úroveň, ať se jedná o odměňování, vzdělávání nebo kariérní rozvoj, ale také intenzivně podporuje české školství a vzdělávání řadou jedinečných aktivit a projektů.“

Klub zaměstnavatelů zařadil společnost ORLEN Unipetrol na druhé místo mezi zaměstnavateli v Ústeckém kraji na základě komplexního hodnocení přihlášených firem. Nezávislé hodnocení je založeno na mezinárodní metodice společnosti PricewaterhouseCoopers Česká republika, která jako odborný garant soutěže připravuje podklady. Cílem soutěže pořádané již od roku 2003 je veřejně prezentovat firmy s výborným přístupem ke svým zaměstnancům. 

ORLEN Unipetrol patří v Ústeckém kraji mezi nejvýznamnější zaměstnavatele nejen počtem pracovních míst, ale také dlouhodobým prosazováním moderních trendů v přístupu k zaměstnancům. Klasické nástroje z oblasti personalistiky sahající od široké nabídky benefitů až po podporu osobního a profesního rozvoje každého jednotlivce doplňují v ORLEN Unipetrolu například podporou sportovní, společenské a komunitní angažovanosti zaměstnanců. Velké zastoupení v personální strategii podniku má rovněž podpora českých škol a studentů. Společně s Nadací ORLEN Unipetrol se snaží zvýšit zájem žáků o obor chemie. Každoročně také v rámci stipendijních a grantových programů finančně oceňuje stovky nadaných studentů a pomáhá s výukou pedagogům i desítkám středních a vysokých škol v České republice.

                      


Skupina ORLEN Unipetrol je největší rafinérskou a petrochemickou společností v Česku. Zaměřuje se na zpracování ropy a na výrobu, distribuci a prodej pohonných hmot a petrochemických produktů – zejména plastů a hnojiv. Ve všech těchto oblastech patří k významným hráčům na českém i středoevropském trhu. Do skupiny ORLEN Unipetrol spadají rafinérie a výrobní závody v Litvínově a Kralupech nad Vltavou, společnost Paramo se značkou Mogul v Pardubicích, neratovická společnost Spolana a dvě výzkumná centra v Litvínově a Brně. Součástí ORLEN Unipetrolu je i síť čerpacích stanic Benzina ORLEN v Česku a na Slovensku. V Česku Benzina ORLEN provozuje 426 stanic a je největším řetězcem. Na Slovensku je Benzina ORLEN od svého vstupu v roce 2019 jedním z nejrychleji rostoucích řetězců a v současnosti má ve své síti již 23 stanic. Skupina ORLEN Unipetrol patří mezi největší firmy v České republice a zaměstnává více než 5 000 lidí. V roce 2005 se ORLEN Unipetrol stal součástí skupiny ORLEN, která je největším zpracovatelem ropy ve střední Evropě. Skupina ORLEN Unipetrol je aktivní v oblasti společenské odpovědnosti. Svou pozornost věnuje iniciativám zaměřeným na kultivaci a podporu udržitelného rozvoje, vzdělávání, místních komunit a životního prostředí. 

Kontakt: Pavel Kaidl, tiskový mluvčí, telefon: +420 736 502 520, e-mail: pavel.kaidl@orlenunipetrol.cz
 

« zpět

 
 
 

Značky Skupiny UNIPETROL