Jste zde: orlenunipetrol.cz > CZ/  Média/  Tiskové zprávy/  Přes půl milionu korun ze zaměstnanecké sbírky ORLEN Unipetrolu splní přání klientům sedmi neziskovek
Velikost textu:  A AA
Přes půl milionu korun ze zaměstnanecké sbírky ORLEN Unipetrolu splní přání klientům sedmi neziskovek

30-06-2022  

Již pojedenácté přispěli zaměstnanci rafinérské a petrochemické skupiny ORLEN Unipetrol celkem sedmi neziskovým organizacím po republice v rámci každoroční zaměstnanecké sbírky Splněná přání. Díky celkové částce přes půl milionu korun si tak děti z dětského domova dopřejí letní rekreaci, imobilní klienti dostanou nové pomůcky a lidé s handicapem šanci na zaměstnání. Za celou dobu konání sbírky obdrželi potřební od zaměstnanců skupiny ORLEN Unipetrol již více než 3,6 milionu korun. 

V jedenáctém ročníku sbírky Splněná přání pomohli zaměstnanci skupiny ORLEN Unipetrol splnit přání klientům neziskových organizací částkou 252 668 korun. Stejně jako v předchozích letech ORLEN Unipetrol obnos zdvojnásobil, celkově tedy na dobrou věc daruje 505 336 korun. Výtěžek putuje do sedmi neziskových organizací v celkem šesti lokalitách, kde skupina ORLEN Unipetrol působí.

„Děkuji všem našim zaměstnancům, kteří přispěli do sbírky Splněná přání. Díky tomu můžeme společně znovu podpořit naše partnerské neziskové organizace celkovou částkou přes půl milionu a usnadnit jim fungování v dnešní nelehké době. Věřím, že darované finanční prostředky jim pomohou zlepšit kvalitu života jejich klientů,“ řekla Katarzyna Woś, místopředsedkyně představenstva skupiny ORLEN Unipetrol a předsedkyně správní rady Nadace ORLEN Unipetrol.

Každý zaměstnanec dostal možnost vybrat si, které ze zapojených organizací chce svůj dar věnovat – mohl si tak zvolit oblast, která je mu blízká a cíleně pomoci. Jelikož v litvínovském Chemparku pracuje více než polovina všech zaměstnanců, nejčastější volbou se již druhý rok po sobě stali klienti Domova pro seniory Naděje Litvínov: „Je příjemné se přesvědčit, že jsou mezi námi lidé, kteří mají velké srdce a nezapomínají na pomoc ostatním. Velmi si vážím všech, kteří se rozhodli podpořit právě náš Domov pro seniory Naděje a zpříjemnit pobyt našim seniorům,“ vzkázala jednatelka domova Petra Havlová.

Komu zaměstnanci ORLEN Unipetrolu splnili přání?

  • Klientům z domova pro seniory v Litvínově
Celkově se pro ně vybrala částka 138 326 korun.
S pomocí příspěvků pořídí odsávačky hlenů, koupací vozíky, drtiče léků a další pomůcky pro imobilní klienty.

  • Handicapovaným dětem i dospělým v péči Centra Kociánka Brno
Celkově se pro ně vybrala částka 95 176 korun.
Dar využijí na nákup pomůcek pro ergoterapii, které umožní klientům s nejtěžším handicapem ovládat počítač pouze zrakem. 

  • Dětem z dětského domova v Kralupech nad Vltavou
Celkově se pro ně vybrala částka 83 626 korun.
Finanční prostředky ze sbírky použijí na rekreaci pro děti.

  • Malým klientům Střediska rané péče v Pardubicích a jejich rodičům
Celkově se pro ně vybrala částka 81 280 korun.
Z letošní sbírky zakoupí nové hračky a didaktické pomůcky na podporu vývoje dětí s handicapem, které bude možné zapůjčit v rámci terénní služby.

  • Lidem se zdravotním postižením v péči spolku Pojďte dál v Neratovicích
Celkově se pro ně vybrala částka 46 576 korun.
Výnos ze zaměstnanecké dobročinné sbírky jim pomůže zafinancovat plavecké soustředění klientů i speciální zimní olympiádu ve sjezdovém a běžeckém lyžování.

  • Studentům skrze Nadaci ORLEN Unipetrol
Celkově se vybrala částka 34 326 korun.
Získané finanční prostředky použijí na podporu vzdělávání dětí ze sociálně slabých poměrů, které se potýkají se složitou životní situací.

  • Handicapovaným klientům organizace Borůvka v Praze
Celkově se pro ně vybrala částka 26 026 korun.
Dar bude využit na podporu zaměstnávání lidí s handicapem i podporu pracovního tréninku pro osoby se zdravotním postižením zaměřeného na získání nových dovedností a pracovní praxe. 

 
 

Skupina ORLEN Unipetrol je největší rafinérskou a petrochemickou společností v Česku. Zaměřuje se na zpracování ropy a na výrobu, distribuci a prodej pohonných hmot a petrochemických produktů – zejména plastů a hnojiv. Ve všech těchto oblastech patří k významným hráčům na českém i středoevropském trhu. Do skupiny ORLEN Unipetrol spadají rafinérie a výrobní závody v Litvínově a Kralupech nad Vltavou, společnost Paramo v Pardubicích, neratovická společnost Spolana a dvě výzkumná centra v Litvínově a Brně. Součástí ORLEN Unipetrolu je i síť čerpacích stanic Benzina ORLEN v Česku a na Slovensku. V Česku Benzina ORLEN provozuje 424 stanic a je největším řetězcem. Skupina ORLEN Unipetrol patří mezi největší firmy v České republice a zaměstnává bezmála 5 000 lidí. V roce 2005 se ORLEN Unipetrol stal součástí skupiny ORLEN, která je největším zpracovatelem ropy ve střední Evropě. Skupina ORLEN Unipetrol je aktivní v oblasti společenské odpovědnosti. Svou pozornost věnuje iniciativám zaměřeným na kultivaci a podporu udržitelného rozvoje, vzdělávání, místních komunit a životního prostředí. 

Kontakt: Pavel Kaidl, tiskový mluvčí, telefon: +420 736 502 520, e-mail: pavel.kaidl@orlenunipetrol.cz

« zpět

 
 
 

Značky Skupiny UNIPETROL