Jste zde: orlenunipetrol.cz > CZ/  Média/  Tiskové zprávy/  Dobrovolníci v akci: zaměstnanci skupiny ORLEN Unipetrol v květnu pomáhali v osmi organizacích, kde odpracovali 1022 hodin
Velikost textu:  A AA
Dobrovolníci v akci: zaměstnanci skupiny ORLEN Unipetrol v květnu pomáhali v osmi organizacích, kde odpracovali 1022 hodin

09-06-2023  

Do již tradičních dobrovolnických dní, které pořádá skupina ORLEN Unipetrol pro neziskové organizace v okolí svých výrobních závodů, se v letošním roce zapojilo 146 dobrovolníků z řad zaměstnanců. Ti letos pomáhali osmi organizacím s pracemi v oblasti sociálních služeb, údržbou objektů neziskových organizací, nebo údržby životního prostředí. Cílem této iniciativy bylo aktivně přispět ke zlepšení a rozvoji místních komunit. Zaměstnanci odpracovali celkem 1022 hodin při devíti akcích. Zaměstnanci si mohli vybrat mezi pomocí pro osm organizací v lokalitách, kde firma působí. Nejvíce dobrovolníků pomohlo v Litvínově při sběru odpadků v okolí Chemparku, kde se podařilo vysbírat 2,6 tun odpadků.

„Ráda bych vyjádřila upřímnou vděčnost a obdiv našim zaměstnancům, kteří se zúčastnili letošních Dobrovolnických dnů. Jejich nadšení, zájem a ochota pomoci ukázala, že se starají nejen o své vlastní úspěchy, ale také o dobro ostatních. Realizované dobrovolnické činy přinesou radost do životů těch, kteří potřebují pomoc, a ukazují, že i malé činy mohou mít velký význam.“ shrnuje konání Katarzyna Woś, místopředsedkyně představenstva skupiny ORLEN Unipetrol.

Iniciativa události také vytváří spojení mezi společností a místními komunitami a umožňuje zaměstnancům sdílet své dovednosti a energii s těmi, kteří to nejvíce potřebují.  Zaměstnanci ORLEN Unipetrolu věnovali svůj čas a energii na dobrovolnické akce v domovech seniorů, úklid veřejných prostor, údržbu objektů neziskových organizací a další aktivity, které přispěly ke zvýšení kvality života v místních komunitách. Dobrovolnické dny skupiny ORLEN Unipetrol se staly nejen příležitostí pro zaměstnance zapojit se do dobrovolnických aktivit, ale také prostředkem pro posilování soudržnosti a spolupráce mezi zaměstnanci a místními komunitami.

Při letošních dobrovolnických dnech zaměstnanci mohli pomáhat v osmi organizacích. Zaměstnanci mohli vybírat mezi všemi lokalitami, kde skupina působí:

  • ​Litvínov
        - Domov pro seniory Naděje (vymalování a úprava místností, a úpravy zahrady)
        - Ekocentrum Most (čištění cyklostezek a okolí Chemparku v Záluží)
  • Kralupy nad Vltavou
        - Dětský domov Kralupy (vyklízení nevyužívaných prostor a jeho úprava, vymalování a odklízení odpadu)
        - Zámecký park Veltrusy (údržba prostředí parku)
  • Neratovice
        - Příspěvková organizace Rybka (úprava zeleně a úklid zahrady)
  • Pardubice
        - Středisko rané péče (natírání, vymalování, mytí oken, úklid dvoru a výroba didaktických pomůcek)
  • Praha
        - Borůvka Praha (prodej charitativního kalendáře na rok 2024 k příležitosti 25. výročí organizace) 
  • Brno
        - Centrum Kociánka (úklid a údržba areálu a mytí oken) 
  • ​Zlín 
        - Údržba objektu Handicapu Zlín a charitativního obchůdku

Dobrovolnické projekty ORLEN Unipetrol podporuje celoročně a to přes interní zaměstnaneckou platformu komUNIta. V průběhu celého roku přes ni mohou zaměstnanci podávat žádosti o finanční příspěvek na dobrovolnické aktivity, které zlepší vyžití místních komunit, nebo dobročinně podpoří organizace v lokalitách, kde skupina působí. V letošním roce se na návrhy zaměstnanců realizovalo například zkrášlení a úpravy venkovního posezení domu s pečovatelskou službou v Libiši, nebo pořízení vybavení ozvučení pro dětský chrámový sbor ve Velkých Bílovicích. 

                      


Skupina ORLEN Unipetrol je největší rafinérskou a petrochemickou společností v Česku. Zaměřuje se na zpracování ropy a na výrobu, distribuci a prodej pohonných hmot a petrochemických produktů – zejména plastů a hnojiv. Ve všech těchto oblastech patří k významným hráčům na českém i středoevropském trhu. Do skupiny ORLEN Unipetrol spadají rafinérie a výrobní závody v Litvínově a Kralupech nad Vltavou, společnost Paramo v Pardubicích, neratovická společnost Spolana, otrokovická společnost REMAQ a dvě výzkumná centra v Litvínově a Brně. Součástí Unipetrolu je i síť čerpacích stanic ORLEN Benzina v Česku a síť ORLEN na Slovensku a v Maďarsku. V roce 2005 se ORLEN Unipetrol stal součástí skupiny ORLEN, která je největší multi-energetickou společností ve střední Evropě. ORLEN Unipetrol zaměstnává téměř 6 000 lidí a je aktivní v oblasti společenské odpovědnosti. Svou pozornost věnuje iniciativám zaměřeným na kultivaci a podporu udržitelného rozvoje, vzdělávání, místních komunit a životního prostředí.

Kontakt: Pavel Kaidl, tiskový mluvčí, telefon: +420 736 502 520, e-mail: pavel.kaidl@orlenunipetrol.cz

« zpět

 
 
 

Značky Skupiny UNIPETROL