Jste zde: orlenunipetrol.cz > CZ/  Média/  Tiskové zprávy/  Unipetrol letos daroval na rozvoj dvaceti městům a obcím 2,69 milionu korun
Velikost textu:  A AA
Unipetrol letos daroval na rozvoj dvaceti městům a obcím 2,69 milionu korun

02-11-2020  

Unipetrol, největší rafinérská a petrochemická skupina v České republice, finančně podpořil dvě desítky měst a obcí v okolí svých výrobních závodů v Záluží u Litvínova a Kralupech nad Vltavou. Finanční dary v celkové hodnotě 2,69 milionu korun poslouží k místnímu rozvoji a zkvalitnění života obyvatel. Okolní města a obce prostředky investují například do vybavení pro domov seniorů, opravy budovy mateřské školky, pořízení užitkového automobilu pro psí útulek nebo vybudování dětského hřiště.
 
„Pro naše spoluobčany chceme být nejen dobrým zaměstnavatelem, ale i sousedem. Každoročně proto přispíváme na projekty, které zlepšují kvalitu života v jejich bezprostředním okolí. Letos jsme podpořili částkou 2,69 milionu korun realizaci dvou desítek aktivit. Obdarovaná města a obce v okolí závodů v Záluží u Litvínova a Kralupech nad Vltavou tak mohly investovat do místního rozvoje nad rámec svých rozpočtů,“ říká Tomasz Wiatrak, generální ředitel skupiny Unipetrol, a dodává, že zdejší města a obce využijí finanční dar nejčastěji k nákupu nového vybavení pro děti i dospělé či k renovaci veřejných budov a prostranství.
 
Město Most nakoupilo elektrická pečovatelská lůžka včetně antidekubitních matrací a nočních stolků do Domova pro seniory. V Litvínově částka posloužila k obstarání osobního užitkového automobilu pro psí útulek. Meziboří, Lom, Horní Jiřetín, Veltrusy nebo Zlončice pořídí herní prvky pro tělovýchovné a sportovní účely, nebo vybavení na dětská hřiště. Hora Svaté Kateřiny použije finance na opravu elektroinstalace budovy mateřské školy, Mariánské Radčice k ohraničení veřejné zeleně a město Kralupy nad Vltavou postaví nové dopravní hřiště.
 
Skupina Unipetrol přijala společenskou odpovědnost jako jednu ze svých priorit při budování plánu udržitelného podnikání. Unipetrol přistupuje ke své činnosti etickým a odpovědným způsobem, a proto zavedl mezinárodní standardy i v oblasti firemní společenské odpovědnosti (CSR). Hlavní snahou je trvalý rozvoj skupiny a jejích vztahů s místními komunitami na poli vzdělávání, sociálních otázek a životního prostředí. V roce 2019 stouply celkové výdaje Unipetrolu na CSR aktivity o 67 % na 25,5 milionu korun. 
 
__________________________________________________________________________________________________________________
 
Skupina Unipetrol je největší rafinérskou a petrochemickou společností v Česku. Zaměřuje se na zpracování ropy a na výrobu, distribuci a prodej pohonných hmot a petrochemických produktů – zejména plastů a hnojiv. Ve všech těchto oblastech patří k významným hráčům na českém i středoevropském trhu. Do skupiny Unipetrol spadají rafinérie a výrobní závody v Litvínově a Kralupech nad Vltavou, společnost Paramo se značkou Mogul v Pardubicích a Kolíně, neratovická společnost Spolana a dvě výzkumná centra v Litvínově a Brně. Součástí Unipetrolu je i síť čerpacích stanic Benzina v Česku a na Slovensku. V Česku je Benzina s počtem 417 stanic největším řetězcem. Unipetrol je v České republice jedna z největších firem z hlediska obratu. Za rok 2019 utržila 129 miliard Kč a zaměstnává více než 4 800 lidí. Unipetrol je kromě rozvoje podnikání hrdý na to, že je společensky odpovědnou společností. Proto věnuje stejnou míru pozornosti iniciativám zaměřeným na kultivaci a podporu udržitelného rozvoje, vzdělávání, místních komunit a životního prostředí. V roce 2005 se Unipetrol stal součástí skupiny ORLEN, která je největším zpracovatelem ropy ve střední Evropě.
 
Pro více informací navštivte sekci „Zodpovědná firma“ na www.unipetrol.cz.
 
Kontakt: Pavel Kaidl, tiskový mluvčí, telefon: +420 225 001 407, +420 736 502 520, e-mail: pavel.kaidl@unipetrol.cz
 

« zpět

 
 
 

Značky Skupiny UNIPETROL