Velikost textu:  A AA
O projektuSběr použitých kuchyňskýc​h olejů domácností je pilotní kampaní společností ORLEN Unipetrol a ORLEN UniCRE. Do konce roku 2024 se můžete zapojit do sběru použitých jedlých olejů a přímo se podílet na výzkumném projektu. Během projektu budeme testovat získaný materiál, přečišťovat jej a zkoumat jeho nejvhodnější využití jako suroviny s nízkou uhlíkovou stopou. 

Naším cílem je najít vhodný způsob sběru použitých jedlých olejů z domácností, který nebude zatěžovat životní prostředí a nebude produkovat nové odpadní materiály, ale dokážeme je přeměnit na kvalitní surovinu pro výrobu biopaliv a dalších produktů. Sběr v rámci čerpacích stanic ORLEN umožní odevzdání použitého kuchyňského oleje 24 hodin denně, 7 dní v týdnu a je tak obyvatelům dostupnější. Propojení s aplikací ORLEN přináší jedinečnou příležitost sběru statistických dat. 

Projekt tak nabízí kompletní ř​ešení recyklace odpadu s cílem výroby nových produktů, z kterého mohou občané i životní prostředí benefitovat.


TAČR logo.png ​Sběr upotřebených kuchyňských olejů je realizován v rámci projektu FW03010367 EUCOTECH, spolufinancovaného se státní podporou​ Technologické agentury ČR v rámci Programu TREND.
 


​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​


1 / 7

 
 

Značky Skupiny UNIPETROL