Velikost textu:  A AA
Budka Pardubice

V únoru 2023 byla ve výrobním areálu Paramo v Pardubicích nainstalována nová budka pro hnízdění sokola stěhovavého. Budka byla opatřena fotopastí, díky které bude možné pozorovat, jak sokolí pár vychovává svá mláďata. O nejzdařilejší snímky ze života sokolů se zde podělíme v připravované fotogalerii.

V loňském roce sokoli v pardubické budce nezahnízdili. Informace o hnízdění sokolů v letošním roce budou přidány v průběhu jarních měsíců.

V současnosti je také možné sokoly pozorovat přes online kamery umístěné v našich výrobních areálech v Záluží u Litvínova, Kralupech nad Vltavou​ a Spolaně Neratovice

Od roku 2011 spolupracujeme se sdružením ALKA Wildlife a společně sledujeme sokoly stěhovavé v našich výrobních areálech, kde mají ideální podmínky pro život: klid a dostatek​ potravy. Mimo areálu Paramo Pardubice jsou v současné době dvě hnízdní budky umístěny na komínech teplárny​ a etylenové jednotky v Chemparku Záluží, další se nachází na komíně v neratovické Spolaně a poslední v rafinérii v Kralupech nad Vltavou. Sokolí rodinky doposud vychovaly na našich komínech 49 mláďat.

​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​
​​​​
 
 
 

Značky Skupiny UNIPETROL